Doğru kıyafet kombini nasıl yapılabilir?

8

Kıyafet kombinleri yapılma esnasında kesinlikle bilinmesi ve hiç bir şekilde atlanmaması gerekli bir takım kurallar bulunmaktadır.

  • İlk olarak gardırobunuz içinde yer alan tüm giysiler en az üç tane kombinde kullanılabilmelidir.
  • Seçmiş olduğunuz kombin parçaları kesinlikle kusurlu bölgelerinizi kapatabilecek, kendinize çok fazla güvenmekte olduğunuz bölgelerinizi öne çıkartabilecek biçimde bulunmalıdır.
  • Dolabını içerisinde her sezonla ilgili olarak gömlek modellerinin yanı sıra kot pantolon modelleri ile birlikte etek modelleri,, tişört modelleri, ceket modelleri, elbise modelleri ve yelek modelleri gibi klasik kombin parçalarından kesinlikle bulundurmanız gerekli.
  • Devamlı olarak şık bir şekilde ve cool görünüm sağlamak amacıyla çok kaliteli kombin parçalarının yanı sıra sezon trendlerine bakarak onlar arasından seçimler yapmalısınız.
  • Gardırobunuzu nerdeyse her sezon en yeni trend parçalarla buluşturmanızda yarar var. Yeni sezonla ilgili moda kıyafetleri ile birlikte aksesuarlarını dolabınızda yer alan kombinlere ilave etmeniz gerekir. Aksi bir durumda yeni moda kıyafetlerle eski moda kalmış aksesuarlar kombinde yer alan uyumu bozacaktır.
  • Gardırobunuz içerisinde bulunması gerekli olan renkler kesinlikle sınırlı olmalı. Aşırı bir şekilde renk karmaşası olur ise doğru kombin yapabilmek amacıyla fazlasıyla uğraşır ev karar verme konusunda çok fazla zorlanabilirsiniz.
  • Alışverişe çıkmış olduğunuzda ilk önce ana giyim kombin parçasından başlamanız gereklidir. Misal olarak bir elbise kombini yapmak istiyorsanız ilk önce elbise ve onun sonrasında ayakkabının yanı sıra çanta ile birlikte aksesuar seçimi yapmanız gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.