Kirpikleri gürleştirme önerileri

8

Gözlere hacim ve derinlik kazandıran kirpikler ne kadar dolgun ise o kadar etkili bir ifade verir. Kirpikler insandan insana değişen bir yapıya sahiptir. İnce ve uzun, kısa ve kalın, uzun ve kalın, ince ve kısa olarak farklı şekillerde olabilirler. Kirpik yapısı gözdeki, makyaj etkisini de aynı oranda değiştirir. Dolgun kirpikler makyajı çok daha fazla gösterirken, zayıf ve kısa kirpiklerde aynı etki yakalanamıyor.

Kirpiklerin gürleşmesi için bazı doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Hint yağı bunlardan biridir. Hint yağı içeriği gereği hem besler, hem bakım yapar. Kirpiklerin doğal rengini de ortaya çıkaran bu yağ, oldukça faydalıdır.
Tatlı badem yağı da kirpikler için etkili bir yağdır. Kirpikleri besleyerek uzamasını ve gürleşmesini sağlamaktadır. Badem yağı kıl köklerini güçlendirir.
Kirpikleri uzatmak için bir öneri. Bir bardak kaynamış su, bir çay kaşığı hint yağı, bir yemek kaşığından biraz az kakao yağını ekleyip karıştırın. Kabı başka bir sıcak su kabının içine koyup, krem kıvamına gelene kadar karıştırarak ısıtın. Daha sonra elde ettiğiniz kremi soğutup, bir kaba alın. On beş gün süre ile kirpik diplerinden kirpik ucuna doğru bir kulak çubuğu yardımı ile sürün. Gözlerinize kaçmamasına dikkat edin. Farkı kısa zamanda hissedeceksiniz.
Kirpiklerin uzaması ve gürleşmesi için ekstra kirpik ekleme yöntemine başvuranlarda var. Bu yöntemle kirpiklerin üzerine özel bir yapıştırıcı vasıtasıyla ek kirpik yerleştiriliyor. Böylece dolgun görünen kirpikleriniz oluyor. Kirpiklerin normal seyrinde dökülüp yeniden çıkması ile birlikte bu takma kirpiklerde gidiyor. Bu yüzden her ay ilaveler yaptırarak dolgun görünümü devam ettirmek mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.