Koyu renk saçları açık karamel saç rengine çevirme

64

Siyah, kestane ve kahve rengindeyse açık karamel saç boyası ile bir kaç defa boyamanız gerekmektedir. Saçlarınız siyahsa saç açıcı kullanmanızda fayda vardır. Siyah saçlar daha sonra turuncuya dönük saç rengi olacaktır. Sonra açık karamel boyadığınızda saçlarınızı istediğiniz renge kavuşturmuş olacaksınız.

Kumral saçları açık karamel rengine boyama

Küllü veya kumral renkte saçınız varsa karamel ton size çok yakışacak. Katıldığınız özel davetlerde tüm gözler üzerinizde olacak. Bunun için 15 gün öncesinden bu hazırlığı yapmanız gerekmektedir. İlk boyamada istediğiniz rengi yakalayamazsanız ikinci boyamada açık karamel olacaktır.

Kızıl saç boyası nasıl yapılır

Kızıl saç modeli bu sene oldukça moda lakin kimyasal saç boyaları yerine evde basit çok zaman harcamadan hızlı şekilde bitkisel saç boyası yapabilirsiniz.

Evde kızıl saç boyası nasıl hazırlanır

Malzemeleri

Orta boy şalgam
Orta boy pancar
Mor renginde soğan orta boy kadar
1 fincan kahve
1 fincan kadar nar suyu
1/5 tatlı kaşığı sirke
1 yemek kaşığı kadar zeytin yağı doğal olsun
1 yemek kaşığı doğal yoğurt

Saç boyası yapılışı

İlk olarak şalgam, pancar ile soğan ayrı kaplarda bir bardak su ilave edin haşlayın. Sonra hepsinden çıkan renkli suyu bir kap içeresinde toplayıp diğer malzemeleri karıştırın. Sonra saçınıza yeterli olacak kadar eğer saçınız gür değilse bile küçük bir kase kadar eğer saçlarınız gürse iki kase kadar kınayı da bu malzemelerine içine ekleyip karıştırabilirsiniz. Yoğun kıvam olana kadar ısıtın saçlarınızın kökten uca doğru yavaşça sürün. 3 saat kadar saçınızda bekletin ve sonra ılık suyla yıkayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.